Houbařte

o prázdninách a všude

Máme tajné nejnovější zprávy: začínají růst!
Takže neváhejte, popadněte košík a rybičku a hurá do lesa. I kdybyste nic nenašli, pročistíte plíce i hlavu. Procházka v letním bzučícím voňavém lese je takřka meditací. Když hledáte houby, nedokážete se soustředit na nic jiného a starosti se zaručeně vypaří.


Geis tip:
"Vydejte se do Šluknovských lesů," nesobecky doporučuje pan Radovan.


A co když něco najdete? Je to jedlé nebo ne?!
Zkuste přímo na místě mobilní aplikaci "Aplikace na houby". Je asi nejlepší, ale stejně popravdě trochu na houby. Houby jsou si potvůrky dosti podobné a aplikace je těžko rozlišuje. Doma ale můžete solidně posoudit své úlovky díky pěkným fotkám v atlase iDnes ZDE.


Tip:
Nebojte se klíšťat. Stačí se před nimi správně chránit.
Jako prevenci zvolte 
vhodné oblečení - světlé oblečení, dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy, raději i pořádné uzavřené boty a ponožky. Klíště se tak k vám hůře dostává, na světlém oblečení si ho snadněji všimnete a můžete ho setřást. Po návratu se pečlivě prohlédněte. A klíšťata nemají šanci!


Vyrobte si domácí repelent z romarýnu
Jako prevence také pomáhají různé repelenty nebo doma připravená rozmarýnová tinktura.
Recept: Uvařte 1 litr vody, přidejte pytlík rozmarýnu (koupeného) nebo snítku čerstvého z vašeho bylinkového záhonu. Nechte louhovat do vychladnutí. Potom přefiltrujte a přidejte 1 lžíci bílého vinného octa. Tinkturu skladujte v lednici a nanášejte rozstřikovačem.

 


 

Zážitky venku